Fixture list 2018

Juniors start 10h – Ramadan May 15/June 14 (version April 27)(Italics = tbc) Yellow=Ground Hire

 

Day

 

Type

Men

 

Ladies

U11

U13

U15

U17

APRIL

SAT

14

F

Intra-RBCC club game

H

 

 

 

 

 

SUN

15

BCF20

12 Stars (10h);Brugge (16h15)

(also Brugge v 12 Stars 13h15)

H

 

 

 

 

 

SAT

21

Ladies

Ladies training

H

 

 

 

 

 

SUN

22

BCF20

Eagles1(10h); Verviers(16h30)

A

 

 

 

Arcdian

 

SAT

28

 

 

 

 

 

 

 

 

SUN

29

BCF20

Antwerp(16h30)

A

 

12 Stars H

 

 

Hasselt A

May

SAT

5

F

Refugee match

H

 

 

 

 

 

SUN

6

D1

Ostend 1

A

 

ICCB (H)

ACC (A)

 

ACC (H)

SAT

12

D5A

Eagles2

H

 

 

 

AICC (A)

 

SUN

13

D1

Beveren 1

H

 

 

 

ACC (H)

 

TUE

15

BPCup

12 Stars (18h)

H

 

 

 

 

 

SAT

19

T20s

RBCC/Ffurt/T.Wells/Thoiry

H

 

 

Vervier H

 

 

SUN

20

T20s

RBCC/Ffurt/T.Wells/Thoiry

H

 

 

 

 

 

Mon

21

T20s

RBCC/Ffurt/T.Wells/Thoiry

H

 

 

 

 

 

TUE

22

BPCup

12 Stars v ICCB (G.Hire, 18h)

H

 

 

 

 

 

FRI

25

G.Hire

N. Ireland development side (13h)

H

 

 

 

 

 

SAT

26

D5A

Gent (ground hire 12 Stars)

A

Bundesliga-Köln (A)

 

 

 

 

SUN

27

D1

AICC 1

H

 

 

 

 

 

TUE

29

BPCup

ICCB (18h)

H

 

 

 

 

 

June

SAT

2

F

ICCB

H

B’liga-Nijmegen (A)

 

 

 

 

SUN

3

D1

Hasselt

H

 

 

 

 

 

TUE

5

BPCup

ICCB v 12 Stars (G.Hire 18h)

H

 

 

 

 

 

SAT

9

F

Ladies Day

H

Ladies Day

 

Opmts A 12h

 

 

SUN

10

D1

Beveren (their home match)

H

 

 

 

 

 

TUE

12

BPCup

12 Stars (18h)

H

 

 

 

 

 

SAT

16

D5A

Eagles 2

A

 

 

AICC (H)

 

 

SUN

17

F

Gent (13h30)

H

 

Gent (H)

 

 

 

TUE

19

BPCup

ICCB (18h)

H

 

 

 

 

 

SAT

23

F

12 Stars (T40, red-ball game)

H

 

 

 

 

 

SUN

24

F

Rowlands Castle (UK) (13h30)(British Assoc Gdn Party)

H

 

Exiles (H)

 

 

 

Mon

25

F/T20

Stowting CC (UK) (18h)

H

 

 

 

 

 

TUE

26

BPCup

Seed 2 v Seed 3 – Eliminator (18h)

H

 

 

 

 

 

SAT

30

 

 

 

 

AICC (H)

 

ACC (A)

 

July

SUN

1

F

Hasselt

(PCCB hire)

A

 

 

 

 

 

TUE

3

BPCup

Reserve Bob Parker Cup

H

 

 

 

 

 

SAT

7

F

Verviers (2 x T20 matches)

H

 

 

 

 

Crescent (H)

SUN

8

F

Greens

H

 

 

 

 

 

TUE

10

BP Cup

Reserve BP Cup

H

 

 

 

 

 

SAT

14

D1

AICC1(ground hire 12 Stars)

A

 

 

 

 

 

SUN

15

D5A

Gent

H

 

 

 

 

 

FRI

20

MCC

MCC Ambassadors (ladies)

H

MCC Amb (ladies)

 

 

 

 

SAT

21

MCC

MCC Ambassadors (ladies)

H

MCC Amb (ladies)

 

 

 

 

SUN

22

MCC

MCC Ambassadors (ladies)

H

MCC Amb (ladies)

 

 

 

 

Mon

23

MCC

MCC Ambassadors (ladies)

H

MCC Amb (ladies)

 

 

 

 

TUE

24

BP Cup

Reserve BP Cup

H

 

 

 

 

 

SAT

28

Ladies

Bundesliga-Nijmegen(ladies)

H

B’liga-Nijmegen

 

 

 

 

SUN

29

 

 

 

 

 

 

 

 

August

SAT

4

F

ICCB

H

 

 

 

 

 

SUN

5

D1

Ostend

H

 

 

 

 

 

TUE

7

BP Cup

FINAL 18h

H

 

 

 

 

 

SAT

11

F

Gent (13h30)

A

 

 

 

 

 

SAT

11

Ladies

Bundesliga-Köln

H

Bundesliga-Köln

 

 

 

 

SUN

12

 

PCCB Hire

 

 

 

 

 

 

SAT

18

BCF20

Q-Finals (Antwerp)

A

 

 

 

 

 

SUN

19

D1

12 Stars 1

H

 

 

 

 

 

SAT

25

F

12 Stars

H

 

 

 

 

 

SUN

26

 

Ricky T10 (Antwerp)

A

 

 

 

 

 

Mon

27

T20

Purley CC (UK)(17h30)

H

 

 

 

 

 

Tue

28

G. Hire

12 Stars Hire (17h)

H

 

 

 

 

 

September

SAT

1

Frankfurt

Frankfurt tour

A

 

 

 

 

T’ment (ACC)

SUN

2

Frankfurt

Frankfurt tour

A

 

 

 

 

 

SAT

8

 

Commemoration Game 2018

H

 

 

 

A’cdns H

 

SUN

9

D1

Hasselt

A

 

 

 

 

 

SAT

15

 

 

 

 

 

 

 

 

SUN

16

D1

12 Stars 1

H

 

 

 

 

 

SAT

22

F

Aulnay (France)(12h30)

H

 

 

 

 

 

SUN

23

F

Aulnay (France 12h30)

H

 

 

 

 

 

SAT

29

F

St.Omer (France)(12h30)

H

 

 

 

 

 

SUN

30

BCF20

Semi & Finals (Antwerp)

A